Kategorie: Prodej nemovitosti

5 nejčastějších chyb při prodeji nemovitosti

Níže naleznete 5 nejčastějších chyb, kterých se dopouštějí lidé při prodeji své nemovitosti. Opakování těchto chyb může mít nedozírné následky. Přiděláte si starosti, prodloužíte dobu prodeje nemovitosti nebo rovnou přijdete o statisíce. Pokud se těchto chyb vyvarujete, celý proces prodeje nemovitosti bude mnohem jednodušší. Více »

5 největších realitních mýtů

Níže je vyspáno 5 největších realitních mýtů, o kterých je dobré vědět, pokud hodláte prodávat nemovitost. Jedná se o největší a zároveň nejčastější mýty, který by měl znát každý, kdo prodává svou nemovitost. Více »

5 nebezpečných triků realitních kanceláří

Alfou a omegou práce realitního makléře je získat nemovitosti do své nabídky a uzavřít případně zprostředkovatelskou smlovu. Níže jsou v kostce popsány nejčastější triky realitních makléřů, kterými jsou “loveni” lidé prodávající nemovitost. Více »

Realitní kancelář versus realitní makléř

Není to o realitních kancelářích jako takových, je to o jednotlivých makléřích. I v renomovaných a známých realitních kancelářích pracují podprůměrní makléři. Zároveň můžete najít skutečné profesionální makléře v neznámých kancelářích. Je to vše o konkrétních lidech. Více »

Jak poznat seriózní realitní kancelář?

Není to o velikosti realitní kanceláře, je to vždy o konkrétním makléři. Záleží hlavně na přístupu realitního makléře jak k prodávajícímu, tak ke kupujícímu. Záleží na jeho znalostech a zkušenostech. Dále záleží na makléřově aktivitě a přípdně i na jeho ochotě spolupracovat s jinými realitními kancelářemi zastupující kupující stranu. Více »

Exkluzivní zastupování... ano či ne?

Podepsání exkluzivní smlouvy znamená, že realitní kancelář jako jediná může zastupovat majitele dané nemovitosti. Žádná jiná kancelář nemůže danou nemovitost prodávat. Podepsání exkluzivní smlouvy se může zdát na první pohled nevýhodné a nesmyslné. Čím více realitních kanceláří přeci bude danou nemovitost nabízet, tím vyšší šance bude na její prodej. To však má často přesně opačný efekt... Více »

Výše provize realitních kanceláří

Výše provize realitnímu makléři je vždy důležitá. Důležitější však je, co za své peníze dostanete. Pokud si realitní kancelář účtuje poloviční provizi než ostatní, je zde něco v nepořádku. Vždy se proto zajímejte také o rozsah služeb, které Vám makléř poskytne. Někdy si totiž realitní kanceláře účtují např. prvání služby, znalecké posudky či nadstandardní inzerci zvlášť. Pokud budete platit… Více »

Podle čeho vybírat kvalitní realitní makléře?

Smutným faktem je, že většina realitních makléřů jsou špatní makléři. Skutečně kvalitních makléřů je menšina, proto naprosto klíčovovou záležitostí je výběr správného realitního makléře. Najít kvalitního realitního makléře je pro úspěch prodeje nemovitosti zcela zásadní, zvláště pak v současném období stagnace realitního trhu. Více »

Home staging aneb jak udělat nemovitost atraktivnější

Prodáváte nemovitost, ale potenciální zájemci se příliš nehrnou? Možná jim vaše nemovitost nepřijde příliš atraktivní. Jak tedy udělat nemovitost atraktivnější? Stačí pár triků a nemovitost můžete prodat mnohem rychleji a dráž. Více »

Jak správně nabízet nemovitost

Na trhu je nespočet neprodaných nemovitostí a zájemci o koupi si velmi pečlivě vybírají. Pro úspěšný prodej nemovitosti byste měli udělat pár kroků, kterými se odlišíte od ostatních. Ohromně důležitý je přitom první dojem. Více »